4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаШПАНИЈА ЈА ЗАПЛЕНИ ОПРЕМАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ДО 21 ГОДИНА

ШПАНИЈА ЈА ЗАПЛЕНИ ОПРЕМАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ДО 21 ГОДИНА

ШПАНИЈА ЈА ЗАПЛЕНИ ОПРЕМАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ДО 21 ГОДИНА

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година синоќа не го одржа планираниот тренинг во шпанскиот град Алкоркорн, пред четврточниот квалификациски дуел против Шпанија. Причината за тоа е фактот што целата опрема на македонските фудбалери била задржана на аеродромот.

Техничкиот менаџер на националниот состав до полноќ не успеал да ја „извлече“ опремата, а немало ниту информација што е потребно да се обезбеди за да може опремата да стигне до фудбалерите.

Одговорот од Шпанска фудбалска федерација е дека не знаат за некој нов закон и барање било каква декларација за носење и подигнување спортска опрема, а од ФФМ информираат дека немале добиено никаков допис за дополнителна документација.

За случајот е информиран е делегатот на натпреварот, но и амбасадата на Македонија во Шпанија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...