29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Груевски ослободен од кривична одговорност - Се враќа во Македонија?

Груевски ослободен од кривична одговорност – Се враќа во Македонија?

Translate (Eng):[gtranslate]

Судот го ослободи од кривична одговорност екс премиерот Никола Груевски за предметот на СЈО, Траекторија.

По барање на неговиот адвокат по службена должност, Горан Кркински, заради апсолутна застареност побарал прекинување на постапката за Груевски.

Тој беше обвинет за кривичното дело “примање награда и противзаконито влијание”, при изборот на кинеската  фирма за изградба на автопатите пренесува сител.

РЕКЛАМА
- Реклами -