Жители на Лојане силувале жена од Авганистан и ограбиле мигранти од Иран

Вчера во Транзитниот центар – Табановце, Н.А. (35) и Х.М. (38), мигранти од Иран, пријавиле дека од неколку лица од село Лојане, општина Липково, биле ограбени, а едно од лицата извршило обљуба над жена, мигрантка од Авганистан.

Жената била пренесена во Србија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here