25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Жители на Лојане силувале жена од Авганистан и ограбиле мигранти од Иран

Жители на Лојане силувале жена од Авганистан и ограбиле мигранти од Иран

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во Транзитниот центар – Табановце, Н.А. (35) и Х.М. (38), мигранти од Иран, пријавиле дека од неколку лица од село Лојане, општина Липково, биле ограбени, а едно од лицата извршило обљуба над жена, мигрантка од Авганистан.

Жената била пренесена во Србија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -