7.5 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаМАЈКАТА НА ПИНО: КАКВА Е ОВАА ДРЖАВА БЕЗ ПРАВДА? МОЕТО ДЕТЕ ГО...

МАЈКАТА НА ПИНО: КАКВА Е ОВАА ДРЖАВА БЕЗ ПРАВДА? МОЕТО ДЕТЕ ГО ЗАКОПАВ ВО КУТИЈА ОД 58 САНТИМЕТРИ

Мајката на убиениот Пино Секондо денеска по одложувањето на судското рочиште против обвинетата соучесничка Ангела Ѓорѓиевска даде потресна изјава пред присутните новинари.

„Мене ми е срам да кажам дека сум Македонка!!! Таа што го уби моето дете, има повеќе права него ли јас. Зашто да трошиме државни пари, да ја судиме, кога самата има признаено “, изјави мајката на Пино.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...