7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Свет 15 ноември за малку ќе беше кобен ден за Борисов: На авионот...

15 ноември за малку ќе беше кобен ден за Борисов: На авионот му пукнала гума при слетување

Translate (Eng):[gtranslate]

Авионот „фалкон“, во кој бил бугарскиот премиер Бојко Борисов, одвај слетал на аеродромот во Софија, јави бугарската агенција „Бгнес“.

Според првичните информации, при првиот обид да слета на авионот на бугарската влада му пукнала гумата на тркалото за слетување, па пилотот морал да направи уште еден обид да слета и за тоа да примени процедура наменета за итни случаи, односно мануелно да го приземји авионот.

Во инцидентот никој не е повреден, па Борисов продолжил со своите активности.

РЕКЛАМА
- Реклами -