7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаВИДЕО: Фалангата ја растресе Виена –„Излези момче“, грмеше на цел глас.

ВИДЕО: Фалангата ја растресе Виена –„Излези момче“, грмеше на цел глас.

„Македонската фаланга“ не пропушта ниту еден натпревар на Македонија надвор од границите, а добро ја растресе и Виена со песна. Ечеше пред „Ернст Хапел“ во пресрет на натпреварот, а македонските фанови не беа инфериорни против повеќе од 40.000 австриски навивачи.

„Излези момче“, грмеше на цел глас…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...