15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВистинско ремек дело од Power Production: ''Погледнете го спортскиот дух на градот...

Вистинско ремек дело од Power Production: ”Погледнете го спортскиот дух на градот Охрид ”

Визијата и целта на V2M е да се подобри спортскиот туризам во нашата земја која нуди: Прекрасна клима, реки, езера, шуми,добра храна и дружење.
Да се прикаже Охрид во поинакво светло, да се искористи недопрената пророда.
Веруваат дека секој посетител/странец би се воодушевил од убавините на нашата земја, а веруваме и ние.
За овој проект се погрижи дел од екипата на Power Production Dzole Saveski, Gafur Demiri , Dimitar Birachoski , Boban Stojanoski

Уживајте:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...