16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Голем хуманитарен концерт во Прилеп за Дејан Најдоски и Мартин Стојаноски

Голем хуманитарен концерт во Прилеп за Дејан Најдоски и Мартин Стојаноски

Translate (Eng):[gtranslate]

Концертот започнува во 21 часот, а влезниците се по цена од 200 денари.

22-ве годишниот Мартин е од струшкото село Дрслајца. Тој во тешка сообраќајна нecреќа се здоби со тешки телесни повpеди, поради кои сега се наоѓа во инвaлидcка количка.

Станува збор за момче кое е фудбалски голман и одличен свирач на хармоника. Средствата се потребни за лeкување во Москва, Русија.

РЕКЛАМА

Дејан Најдоски боледува од аутизам. За подобрување на неговата состојба беше потребно да замине на лекување и третман со матични клетки во болница во Турција.

Сумата која беше потребна беа 54.000 евра, а досега Дејан успешно помина два третмани со матични клетки. За подобрување на неговата состојба потребни се нови два зафати со матични клетки.


ПОвеќе информации за концертот и местата каде можете да набавите влезници погледнете ТУКА 

- Реклами -