30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Вработена во Македонската армија пријавила обид за силување

Вработена во Македонската армија пријавила обид за силување

Translate (Eng):[gtranslate]

Завчера вработена во македонската армија пријавила во СВР Куманово дека нејзин колега се обидел да изврши обљуба во кумановската касарна „Боро Менков”, потврди денеска МВР.

Настанот во кумановската полиција на 19 ноември во 19:20 часот, го пријавила вработената во АРМ.

– Пријавила дека на 18.11.2019 околу 13:00 часот во касарната „Боро Менков” во Куманово нејзин колега се обидел да изврши обљуба над неа- се наведува во соопштението на МВР.

РЕКЛАМА

Од полицијата информираат дека е известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Реклами -