16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Македонија страда од вакви патриоти: Мицкоски пред Борисов јасно го поддржа Договорот...

Македонија страда од вакви патриоти: Мицкоски пред Борисов јасно го поддржа Договорот за добрососедство со Бугарија (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

На самитот на Европските народни партии во Загреб се оствари средба меѓу бугарскиот премиер Бојко Борисов и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Бојко Борисов го ,,прегледа“ дали добро се избричил Мицкоски и го праша: ,,Дали сте за европската перспектива на Северна Македонија”.

,,Вие поткрепите ли Договорот со Бугарија, треба јасно и гласно да го кажете тоа…“-праша Борисов.

РЕКЛАМА
- Реклами -