23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Мицкоски: Го почиитувам договорот со Бугарија ама им кажав дека Гоце Делчев...

Мицкоски: Го почиитувам договорот со Бугарија ама им кажав дека Гоце Делчев е наш.

Translate (Eng):[gtranslate]

Многу реакции по синоќешната средба меѓу лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и бугарскиот премиер, Бојко Борисов. Мицкоски тврди дека не го променил ставот во однос на Договорот меѓу Македонија и Бугарија. Вели дека поддржува добри работи како: железничко, енергетско и образовно поврзување меѓу двете земји, но не и негирање на македонскиот јазик и Гоце Делчев.

РЕКЛАМА
- Реклами -