21.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Заев: Нема повеќе спиење по цел ден и шетање по дискотеки до...

Заев: Нема повеќе спиење по цел ден и шетање по дискотеки до сабајле, ќе ве одвикнеме и од таа навика…

Translate (Eng):[gtranslate]

Работам колку што можам, за сите проблеми да бидат решени, но не сум волшебник, истакна премиерот Зоран Заев вечерва на МРТ.

„Јас ги гледам проблемите. Не сум Дон Кихот или волшебник и проблемите од 28 години, јас за нешто повеќе од две години сите да ги решам. Имаме напредок, но и јас не сум задоволен. Да не сум премиер, подруго ќе реагирам. Што се однесува до младите, ќе ги одучиме да спијат по цел ден, ќе ги оттргнеме од алкохолизмот“, додаде Заев.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -