23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Јанева во нејзиниот мандат заработала 340.000 евра, а Фатиме Фетаи 285.000 евра...

Јанева во нејзиниот мандат заработала 340.000 евра, а Фатиме Фетаи 285.000 евра -Погледнете колку заработале останатите…

Translate (Eng):[gtranslate]

Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ на фејсбук реагира откако беше соопштено дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата.

За 4 години по основ на плата, спорни хонорари за доверливост, репрезентации, патни трошоци и дневници, обвинителите од СЈО добиле отприлика по:
Катица Јанева = 340.000€
Фатиме Фетаи = 285.000€
Гаврил Бубевски = 285.000€
Трајче Пеливанов = 270.000€
Артан Ајро = 270.000€
Лиле Стефанова = 270.000€
итн. итн.
Народот нека скенира фискални сметки!, пишува Милошоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -