7.5 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаСвет(Видео) Не им верувале дека е мртов, па го однеле починатиот во...

(Видео) Не им верувале дека е мртов, па го однеле починатиот во осигурителна компанија за да докажат дека клиентот е мртов

СВЕТ(Видео) Носат леш во осигурителна компанија за да докажат дека клиентот е мртовОбјавено пред 10 часа – 23 ноември, 2019Од Макфакс

Семејство од Јужна Африка го донело како доказ во осигурителна компанија лешот на покоен човек.

За да докажат дека лицето чиешто осигурување сакаат да го подигнат навистина починало, тие се одлучиле на овој шокантен потег.

Во видеото кое кружи на социјалните мрежи, се гледаат две жени како го носат покојниот од зградата во осигурителната компанија и го внесуваат во автомобилот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...