25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Вработен во Комуналец убиен од својот колега додека извршувале работни задачи.

Вработен во Комуналец убиен од својот колега додека извршувале работни задачи.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дваесет и осумгодишен маж со иницијали И.М. загина во Батинци додека извршувал работни задачи.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила вчера кога негов колега управувајќи возило на Комунална хигиена Студеничани, додека собирале смет, удрил со возилото на И.М.од Батинци кој починал на лице место.

На местото на настанот увид извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

РЕКЛАМА

извор: Makfax

- Реклами -