16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Стојанче Стоилов прогласен за ,,Маж на годината“

Стојанче Стоилов прогласен за ,,Маж на годината“

Translate (Eng):[gtranslate]

Традиционалната манифестација „Маж на годината“ на Македонија ги објави резултатите од изборот за оваа 2019 година.

Според гласовите на социјалните мрежи, годинава титулата оди во рацете на капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов.

Признанието македонскиот репрезентативен пикер ќе го добие на свеченоста која треба да биде организирана следната среда во хотелот „Дабл Три бај Хилтон“ во Скопје.

РЕКЛАМА
- Реклами -