21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Уличен музичар ја пее „Македонско девојче“ во Санторини, Грција

Уличен музичар ја пее „Македонско девојче“ во Санторини, Грција

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова е уште еден доказ дека Грците сакаат да бидат Македонци. Видеото го снимиле туристи од Македонија, на Грчкиот остров Санторини.

Погледнете за што станува збор:

РЕКЛАМА
- Реклами -