2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаСветУЧИТЕЛКА ПОСВОИ УЧЕНИК ЧИЈА МАЈКА ПОЧИНА ОД РАК НА ДОЈКА

УЧИТЕЛКА ПОСВОИ УЧЕНИК ЧИЈА МАЈКА ПОЧИНА ОД РАК НА ДОЈКА

Учителката Кери Бремер (52) го посвои својот ученик откако мајка му на Џејк Менинг почина од рак на дојка. Таа вели дека во својот ученик, кој сега има 14 години, „се заљбила на прв поглед“.

„Џејк има Даунов синдром и ги сака сите околу себе. Тој е паметен и забавен”, го фали Кери момчето, на кое му подари покрив над главата, дом полн со љубов, браќа и сестри.

Кери и нејзиниот сопруг Дејвид имаат уште три деца: 21-годишната Кристен, 19-годишниот Џонатан и 16-годишната Кејтлин.

Штом мајката на Џејк дознлаа дека има рак на дојка, таа се погрижила Кери и Дејвид да станат негови ангели чувари. Таа почина на 13 ноември, а Џејк тогаш трајно се пресели во домот на семејството Бремер.

Прилагодувањето брзо помина затоа што Џејк претходно ги поминуваше викендите во нивниот дом.

„Му бевме потребни, а искрено, и тој ни требаше нас, затоа што тој совршено се вклопи во нашето семејство“, додава Кери.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...