24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЛовџија наместо диви свињи по грешка ги погодил другарите

Ловџија наместо диви свињи по грешка ги погодил другарите

Двајца ранети за време лов во скопско. Имено, две лица со прострелни рани од огнено оружје биле хоспитализирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Нема информации за сериозноста на повредите.Инаку, едното лице е 32-годишен жител на скопското село Морани, а другото 44-годишен маж од село Дејковец, општина Зелениково. Тие самите изјавиле пред полициски службеници дека повредите ги добиле од ловна пушка од нивен другар од Студеничани додека ловеле диви свињи.

Полицијата веднаш извршила разговор и со сопственикот на пушката со која се повредени двајцата ловџии. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...