11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонија''Скопје ќе потроши 285.000 евра за дигитална елка''

”Скопје ќе потроши 285.000 евра за дигитална елка”

Годинава новогодишното украсување на центарот на Скопје ќе чини 285 илјади евра. Лани таа цифра беше 260 илјади евра.

Фирмата која на тендер ја доби оваа зделка е Линк медиа, која веќе со години го прави тоа во Скопје.

Од градот информираат дека годинава разликата ќе биде во дигиталната елка, а веќе е објавено дека за новогодишната ноќ концерт ќе одржи Дино Мерлин.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...