8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија Дадилката која тепаше дете во Скопје земала плата од 30.000 денари

Дадилката која тепаше дете во Скопје земала плата од 30.000 денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Kафе барот Дежаву во Капитол мол во Скопје објави видео од една од своите безбедносни камери на кои се гледа како жена тепа и малтретира мало детенце, а ОЈО покрена постапка против неа.

Дадилката од Скопје година и половина работела кај семејството чие детенце го истепа минатата недела..

За инцидентот, мајката дознала од видеото, по што децата сами кажале што се случило. Мајката вели дека сите три деца се трауматизирани и си ги бараат родителите.

РЕКЛАМА

Инаку, за својата работа, дадилката добивала по 30.000 денари плата.