11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЕве што направија политичарите во Македонија: Мама Лиле со солзи во очите...

Еве што направија политичарите во Македонија: Мама Лиле со солзи во очите ги храни своите две хендикепирани деца. (Видео)

Лиле Димитриевска од Велес сподели видео на кое покажа како ги храни своите два сина кои се со хендикеп. Над 25 години живее за нив и се грижи да им обезбеди пристоен живот. Лани и беше ветен персонален асистент. Но не го доби. Лиле продолжува да се бори….

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...