13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Еве што направија политичарите во Македонија: Мама Лиле со солзи во очите...

Еве што направија политичарите во Македонија: Мама Лиле со солзи во очите ги храни своите две хендикепирани деца. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Лиле Димитриевска од Велес сподели видео на кое покажа како ги храни своите два сина кои се со хендикеп. Над 25 години живее за нив и се грижи да им обезбеди пристоен живот. Лани и беше ветен персонален асистент. Но не го доби. Лиле продолжува да се бори….

РЕКЛАМА
- Реклами -