7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЛошата вест е што болеста се повтори, а добрата е што можеме...

Лошата вест е што болеста се повтори, а добрата е што можеме сите повторно заедно да му помогнеме на Тачо.

Нашиот сограѓанин,другар,братучед,познаник- Трајан Целески-Тачо, има повторно потреба од нас.

Пред две години тој успеа да се избори со туморот Астроцитома, но за жал болеста се повтори. Итно се потребни средства за операцијата која е закажана за 30.11.2019 година.

Охриѓани повторно најавуваат повеќе акции, со цел да се соберат средства за неговото лекување.

Сите хумани луѓе можат да донираат на трансакционата сметка 500600018999581 или директно во просториите на Црвен крст.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...