20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Лошата вест е што болеста се повтори, а добрата е што можеме...

Лошата вест е што болеста се повтори, а добрата е што можеме сите повторно заедно да му помогнеме на Тачо.

Translate (Eng):[gtranslate]

Нашиот сограѓанин,другар,братучед,познаник- Трајан Целески-Тачо, има повторно потреба од нас.

Пред две години тој успеа да се избори со туморот Астроцитома, но за жал болеста се повтори. Итно се потребни средства за операцијата која е закажана за 30.11.2019 година.

Охриѓани повторно најавуваат повеќе акции, со цел да се соберат средства за неговото лекување.

РЕКЛАМА

Сите хумани луѓе можат да донираат на трансакционата сметка 500600018999581 или директно во просториите на Црвен крст.

- Реклами -