-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаСветMомче лежело невино во затвор, а по излегувањето утрово загина во земјотресот

Mомче лежело невино во затвор, а по излегувањето утрово загина во земјотресот

По катастрофалниот земјотрес во Албанија регионот буквално се тресе на секој час, а атмосферата во Драч буквално е застрашувачка и жртвите се бројат секој миг.

Младиот Кристијан Печи утрово е идентификуван како една од осумте жртви кој загина во земјотресот кој утрово го погоди градот во 3 часот и 54 минути и беше со јачина од 6.3 степени по рихтер, пишува доие.мк.

Репортерката на емисијата „Боом“ Аријана Лоче на својот Фејсбук профил сподели фотографија на која напиша дека момчето пред само пет месеци е пуштен од затвор каде лежел како невин. За жал ова младо момче не успеа долго да и се радува на слободата, а во својот пост новинарката изразува и сочувство до семејството.

skopjeinfo.mk

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...