2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаФетаи ќе ги повика Заев, Ахмети и сите вмешани како сведоци во...

Фетаи ќе ги повика Заев, Ахмети и сите вмешани како сведоци во „Монструм“

Обвинителката Фатиме Фетаи денеска најави дека премиерот Зоран Заев и Али Ахмети ќе бидат повикани како сведоци во случајот „Монструм“.
-Без разлика дали тој ќе биде премиер, важно е да се каже вистината. Во спротивно, ќе сноси одговорност за лажно сведочење. И Зоран Заев и Али Ахмети, Бујар Османи, Џелал Бајрами и сите други кои имаат барем една нишка на вмешаност во случајот, ќе бидат повикани да сведочат, рече Фетаи.
Претходно родителите на убиените деца побараа Заев да биде повикан како сведок и да се обезбеди видео материјал од Собранието во кое тој  зборува за случајот и кажува дека има нови бомби.
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...