8 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСветХеројот на Албанија: Астрит од урнатините спасил две жени, дете и маж...

Херојот на Албанија: Астрит од урнатините спасил две жени, дете и маж и немал намера да запре!

Астрит Коле Влаши од Курбино до сега спасил две жени, едно дете и еден маж. Ги извадил од урнатините иако немал никаква врска со нив. Астрит нема семејство во вилите во Тумане каде се пријавени бројни жртви поради урнување на три спрата, но тоа не го спречило да стане најголем херој на Албанија за време на трагедијата која ги погоди.
Во една од тие палати живеел и негов семеен пријател, но и покрај тоа што ја примил веста дека тој е добро и дека е спасен, Астрит одлучил да и служи на полицијата и војската во тешките операции на спасување.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...