18 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Свет (ВИДЕО) И тие со најсилно срце ќе заплачат: Мајката дознава дека нејзината...

(ВИДЕО) И тие со најсилно срце ќе заплачат: Мајката дознава дека нејзината ќерка е под рушевините од земјотресот

Translate (Eng):[gtranslate]

Вознемирувачка сцена на прикажување на моментот како мајката Аријела дознала дека нејзината ќерка е мртва во земјотресот кој вчера ја погоди Албанија го потресе светот.

Девојчето било пронајдено мртво пор рушевините на зграда во која била кај баба си на гости.Слична драматична сцена е забележана вчера утрото кога во прегратките на баба која била мртва е пронајдена нејзината внука која била жива.

РЕКЛАМА
- Реклами -