30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија ''И келијата на Боки 13 во Шутка остана празна''.

”И келијата на Боки 13 во Шутка остана празна”.

Translate (Eng):[gtranslate]

-Бојан Јовановски и денеска  не е вратен во истражниот затвор во Шутка, се уште се наоѓа во болницата “8 ми Септември” каде се вршат потребните испитувања.

Според него, не се очекува Јовановски денеска да биде вратен во притворот, а не се очекува тоа да биде ниту во наредните денови. “Веројатно ќе остане во болница подолго, но не можам со сигурност тоа да го тврдам”, вели Рахиќ за ВЕЧЕР.

РЕКЛАМА
- Реклами -