7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Костадин Ацевски е пратеникот од СДСМ кој ја претепал сопругата и сакал...

Костадин Ацевски е пратеникот од СДСМ кој ја претепал сопругата и сакал да и ги земе децата

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот Костадин Ацевски од СДСМ е мажот кој  ја нападнал и претепал сопругата, тој е пријавен во полицијата во Ѓорче Петров. Информацијата за овој немил настан синоќа ја објави „Република“.

Утрово од МВР за „Република“ велат дека расправијата меѓу сопружниците започнала, бидејки Ацевски сакал на сопругата да и ги земе децата.

На 27.11.2019 год во 21,30 часот во СВР Скопје се јавила М. А. (37) од Скопје и пријавила дека сопругот К.А. (40) од Скопје се расправал со неа и сакал да ги земе со него нивните деца. Полициски службеници излегле на местото на пријавата за расчистување на случајот, стои во информацијата од МВР.

РЕКЛАМА

Неофицијално, „Република“ дознава дека ова не е прв случај сопругата да го пријави Ацевски за семејно насилство.

- Реклами -