0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Нов скандал: Уште една дадилка психички и физички малтретирала близнаци

Нов скандал: Уште една дадилка психички и физички малтретирала близнаци

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 12:50 часот во Полициската станица Центар Н.С.(33) од Скопје, пријавила дека нејзините деца близнаци во нејзиниот дом на ул.„Загрепска“ биле физички и психички малтретирани од А.К.(55), која била ангажирана како нивна дадилка.

А.К. е приведена, а за случајот е известен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

РЕКЛАМА