28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаМиле Јанакиески останува во домашен притвор за случајот за Шпанските скали.

Миле Јанакиески останува во домашен притвор за случајот за Шпанските скали.

Миле Јанакиески останува во домашен притвор за случајот за Шпанските скали. Покрај за него, жалбата е одбиена и за еден од бизнисмените обвинети во овој случај, јавува Плусинфо.

Од одбраната за Плусинфо потврдуваат дека добиле решение за одбивање на барањето за укинување на домашниот притвор со образложение дека во моментот кога одлучувале врховните судии нема решение дека истрагата за случајот е завршена.

Истрагата за случајот со Шпанските скали ја води Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција и во неа осомничени се единаесет лица меѓу кои и вработени во Министерството за транспорт и врски, во Катастар, нотари и други.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...