11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Падна и првиот снег во Македонија (ВИДЕО)

Падна и првиот снег во Македонија (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

 

Иако беше најавувано дека за снегот ќе почекаме, денес веќе мириса на зима.

Првиот снег во Македонија падна на Попова Шапка.

РЕКЛАМА

Во живо, како изгледа снежната идила можете да гледате ТУКА…

- Реклами -