29.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЦрн петок во вистинска смисла на зборот: Скопјани наместо да заштедат за...

Црн петок во вистинска смисла на зборот: Скопјани наместо да заштедат за „Блек фрајдеј“ тие платија тродупло.

Додека Скопјани купувале на попуст за „Блек фрајдеј“ (Црн петок), пајак-службата креваше непрописно паркирано возило вчера околу Skopje City Mall и другите шопинг центри во главниот град.

Особено на овој ден има голем број на непрописно паркирани автомобили на тротоарите, зелените површини и на автобуските станици, а жителите од околните населби ликуваа на интервенциите на службата и споделуваа фотографии на социјалните мрежи.

Скопјани постојано се жалат дека на крстосницата на Партизански одреди помеѓу Skopje City Mall и Карпош 4 има постојано сообраќаен метеж, а купувачите ги закрчуваат улиците во маалските средини. Особено синоќа прометот беше огромен.

Град Скопје претходно предупреди дека ќе ги засили контролите поучени од негативните искуства од минатите години за време на блек фрајдеј.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...