10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Од утре минусни температури, од вторник oчекувајте снег.

Од утре минусни температури, од вторник oчекувајте снег.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата.

Од понеделник ќе има променлива облачност, а во вторник врнежи од дожд кои особено на север ќе поминуваат во снег и на повисоките места.

Во понеделник и од среда ќе има услови за појава на утринска магла.

РЕКЛАМА