23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Шилегов: “Зошто МПЦ не го смени календарот, па да го правиме Божиќ...

Шилегов: “Зошто МПЦ не го смени календарот, па да го правиме Божиќ како цел свет”

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопје почна да се кити, ќе светне и новогодишната елка од петок. Винтерленд по втор пат се одржува во Скопје. За празничната атмосфера да го опфати и православниот Божиќ Шилегов ги повика МПЦ да го променат датумот, јавува “ТВ Сител”.

За дочекот на 2020 концерт на плоштадот ќе одржи балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин , за кого градот најави дека ќе биде платен од спонзори.

РЕКЛАМА
- Реклами -