7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаглавени камиони на стража- снегот и овој пат ги изненади службите на...

Заглавени камиони на стража- снегот и овој пат ги изненади службите на ”Македонија Пат”! (ФОТО)

Прогнозите за снег конечно се остварија во Македонија.

Денес на превојот Стража врненеше снег, додека според фотографиите на социјалните мрежи  имаше и доста заглавено камиони.

Снегот инаку за на повисоките места е најавен за во текот на денот и ноќта, додека замрзнат дожд и снег на пониските места се предвидува за во текот на ноќва.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...