7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаСмеење во судницата: Бојан Јовановски почна да го испрашува сведокот Орце Камчев.

Смеење во судницата: Бојан Јовановски почна да го испрашува сведокот Орце Камчев.

Присутните се смееја во судницата на рочиштето за случајот „Рекет“ кога Бојан Јовановски почна да го испрашува сведокот Орце Камчев.

На прашање кој ја иницирал средбата меѓу Зоран Милевски, него и Орце Камчев, сведокот одговори Милевски и Јовановски.

На следното прашање, за каква одлука на СЈО разговарале, Камчев му рече: „Ти не си адвокат за од тебе да барам совет“.

Бојан Јовановски реагираше дека Камчев не му персира кога одговара на прашањата. Судијката рече дека ова не е театар и побара да се почитува редот во судницата.

Камчев кажа дека му бил „фејк“ проектот за франшизите и дека Јовановски сакал да го рекетира.

Сведокот рече дека на средба со директорка откај него, Боки рекол дека за сума од 40, 50 илјади евра не се буди. Јовановски рече дека имал право како директор на телевизија да бара колку што смета дека е потребно.

„Не ги вршите успешно операциите“, му рече обвинетиот Јовановски на Камчев.

Обвинителката Русковска вложи приговор, а Јовановски и’ рече: „Не ми се дерете“.

На судењето Камчев рече дека се консултирал со пријатели од Бугарија кои на сличен начин биле рекетирани, а Боки 13 го праша да ги каже пријателите кои му помогнале.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...