20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија ЗАЕВ СО НОВО РЕШЕНИЕ ЗА ЗАГАДЕНОСТА: КОЈ ЌЕ КУПИ ПОСТАР АВТОМОБИЛ ЌЕ...

ЗАЕВ СО НОВО РЕШЕНИЕ ЗА ЗАГАДЕНОСТА: КОЈ ЌЕ КУПИ ПОСТАР АВТОМОБИЛ ЌЕ ПЛАЌА ПОГОЛЕМ ДАНОК. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

После нова година кој ќе увезе постар автомобил со пониски еколошки стандарди ќе плаќа поголем данок. Законот за данок на моторни возила влезе во собрание и треба да го помине собранискиот филтер докрајот на годинава.

РЕКЛАМА
- Реклами -