29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Коце до Шилегов: Фати ја лопатата и чизмите, доста се фалиш сработи...

Коце до Шилегов: Фати ја лопатата и чизмите, доста се фалиш сработи нешто…

Translate (Eng):[gtranslate]

Петре Шилегов споменал дека не е негово да облекува чизми и да фаќа лопати. Ако се фатеше за лопата т.е за работа за овие 2 години ќе асфалтираше барем 1 метар од некој нов булевар.

Ова го пишува поранешниот градоначалник на Град Скопје Коце Трајановски за сегашниот скопски татко.

РЕКЛАМА
- Реклами -