25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Македонија завиена во црно: Почина млад македонски одбојкарски репрезентативец.

Македонија завиена во црно: Почина млад македонски одбојкарски репрезентативец.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска почина Дени Стојчев, поранешен одбојкар на Џио Струмица и на македонската репрезентација во помлади категории.

Стојчев во матичниот клуб настапуваше до 2009-тата, соопштија од Одбојкарската федерација на Македонија (ОФМ).

Стојчев имаше само 32 години.

РЕКЛАМА

Прераната смрт на Дени Стојчев предизвика неверување кај сите во неговиот град и кај пошироката одбојкарска јавност кај нас.

- Реклами -