13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Мајкта на убиениот Пино за утре најави мирен протест и комеморативен марш.

Мајкта на убиениот Пино за утре најави мирен протест и комеморативен марш.

Translate (Eng):[gtranslate]

Мајкта на на убиениот Пинета Секондо Пино, на својот ФБ профил објави писмо кое е доставено до пиолициската станица Беко-Скопје со кое најавува дека утре во 17:00 часот ќе се одржи комеморативен марш со цел потсетувањена денот кога Пино беше убиен и комеморација за сите исчезнати луѓе.

РЕКЛАМА
- Реклами -