11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаМајкта на убиениот Пино за утре најави мирен протест и комеморативен марш.

Мајкта на убиениот Пино за утре најави мирен протест и комеморативен марш.

Мајкта на на убиениот Пинета Секондо Пино, на својот ФБ профил објави писмо кое е доставено до пиолициската станица Беко-Скопје со кое најавува дека утре во 17:00 часот ќе се одржи комеморативен марш со цел потсетувањена денот кога Пино беше убиен и комеморација за сите исчезнати луѓе.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...