8.6 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаБоки 13 до Камчева: Jас немам добиено никаков поклон од вас- Русковска...

Боки 13 до Камчева: Jас немам добиено никаков поклон од вас- Русковска зарем 1.5 милиони евра е мал поклон?

Првообвинетиот Бојан Јовановски денеска во судницата и поставуваше дирекни прашања на сопругата на бизнисменот Орце Камчев, која беше во својство на сведок за случајот Рекет.
„Дали се сеќавате што ми зборувавте при нашите средби за сопругот Орце Камчев, за неговата мајка и сестрата?“, праша Боки 13, но судијката Васка Николовска-Масевска кажа дека прашањето е ирелевантно, бидејќи други лица се обвинети.

„Ако се обвинети други, зошто тогаш се спомнува Васил Димишков, ни тој не е обвинет?“, потпраша Боки 13, но ниту тоа прашање не беше дозволено. „Колку средби сте имале со мене во 1ТВ?“, ја праша Боки 13 Ана Камчева.

„Многу“, одговори таа.

Па нели рековте две или три?“, праша Боки 13.

„Реков две или три на кои ги договаравме условите за парите“, кажа Камчева.

Потоа Боки 13 побара од неа да ги опише нивните средби.

„Не се сеќавам за други разговори. Се сеќавам на канцеларијата како изгледаше и на разговорите за кривично-правниот настан“, одговори сведокот.

„Дали сметате дека сите чекори ги правевте по наредба на лицето Зоран Милески?“, продолжи да ја прашува Боки 13 сведокот Камчева во директно испрашување. „Дали госпоѓо Камчева ги следевте сите напатствија од Милески?“

„Да“, одговори Камчева.

„Дали сум добил подароци од вас и какви?“, праша Боки 13.

Русковска приговараше: „Милион и пол евра добил поклон, зарем треба уште?“

Целиот текст може да го прочитате на сдк.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...