13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава ВИДЕО: Кокошка учи да оди со помош на инвалидска количка

ВИДЕО: Кокошка учи да оди со помош на инвалидска количка

Translate (Eng):[gtranslate]

Кокошка се тепала со петел по што поради повредите повеќе не можела да се движи. Покрај тоа, таа не можела ни правилно да јаде и пие.

Нејзината сопственичка Дарси Смит и купила специјална инвалидска количка. По долго вежбање, состојбата на кокошката значително се подобрила.

Погледнете го видеото.

РЕКЛАМА
- Реклами -