16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Забава И Хрватите го имаат ''Стојанче Ангелов'' само во поблага верзија. (Видео)

И Хрватите го имаат ”Стојанче Ангелов” само во поблага верзија. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Никола Степан е хрватска варијанта на наш Стојанче само што наместо на политика, овој има удрено на музика. Постојат индиции дека дел од камењата со кои тој се справува, всушност се кршат под неумоливиот фалш. Песната се вика „Карате тренирам“ а спотот е акција до акција.

РЕКЛАМА
- Реклами -