10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаНуркачкиот Центар Акватек продолжува да го чисти Охридското Езеро: Oд акцијата извадени...

Нуркачкиот Центар Акватек продолжува да го чисти Охридското Езеро: Oд акцијата извадени се две метални казанчиња од Југословенско производство за тоалет

Нуркачкиот Центар Акватек продолжува да го чисти Охридското Езеро од отпадот кој го фрлаат несовесните граѓани.

-Од денешната акција извадени две метални казанчиња од Југословенско производство за тоалет и еден огромен црн пластичен најлон. Локацијата беше на околу 200 метри од брегот на длабочина од 3,5 метри некаде кај Мостот на Желбите и плажата Срјшче. Ќе ве замолам, немојте да фрлате отпад во езерото, срамота и греота е… Никола Паскали #8 Нуркачки Центар Акватек, напишаа од Акватек на својот Фејсбук профил.

За потсетување на овој исти потег нуркачите извадија комплетна опрема на купатило, вреќа со плочки, бољер, тоалетна школка…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...