20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Ова е човекот кој преку Фејзбук му се закани на премиерот Заев...

Ова е човекот кој преку Фејзбук му се закани на премиерот Заев дека го чека на нишан.

Translate (Eng):[gtranslate]

Секторот за компјутерски криминал ќе поднесе кривична пријава против М.С.(49) од Скопје
поради основи на сомневање за сторенo кривичнo делo „загрозување на сигурноста“, казниво
по чл.144 од Кривичниот законик.
На 08.12.2019, по добиена пријава за објавени сериозни закани по живот по пат на
информатички систем (на социјалната мрежа Фејсбук), насочени кон Претседателот на Владата
на РС Македонија, Секторот за компјутерски криминал, по добиена судска наредба, изврши
претрес во домот на М.С., при кој се откриени и одземени предмети во врска со делото а потоа лицето е приведено..

РЕКЛАМА
- Реклами -