11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаОва е човекот кој преку Фејзбук му се закани на премиерот Заев...

Ова е човекот кој преку Фејзбук му се закани на премиерот Заев дека го чека на нишан.

Секторот за компјутерски криминал ќе поднесе кривична пријава против М.С.(49) од Скопје
поради основи на сомневање за сторенo кривичнo делo „загрозување на сигурноста“, казниво
по чл.144 од Кривичниот законик.
На 08.12.2019, по добиена пријава за објавени сериозни закани по живот по пат на
информатички систем (на социјалната мрежа Фејсбук), насочени кон Претседателот на Владата
на РС Македонија, Секторот за компјутерски криминал, по добиена судска наредба, изврши
претрес во домот на М.С., при кој се откриени и одземени предмети во врска со делото а потоа лицето е приведено..

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...