10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаТежок гаф на министерката Шекеринска: Македонското знаме го помеша со знамето на...

Тежок гаф на министерката Шекеринска: Македонското знаме го помеша со знамето на Аризона

Вчера Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Талат Џафери имаа несекојдневно искуство и видоа како функционира комплексниот систем за одржување на безбедноста на НАТО алијансата посетувајќи го еден од најголемите носачи на авиони „Хари Труман“.

По слетувањето на Хари Труман кој е долг 333 метри и има носивост од 100 илјади тони министерката за одбрана Радмила Шекеринска сподели твит каде пишува дека биле во посета на носачот на авиони „Хари Труман“.

Но, она што таа подолу во текстот го пишува проследено со фотографии буквално е катастрофален гаф на министерката.

Имено таа пишува дека „На авионот зад нас од ескадрилата на САД аплицирано и нашето знаме. Членството на НАТО на дело“, пишува таа.

По ова јавноста започна бурно да реагира, а на социјалните мрежи се појавија и статуси во кои и порачуваат на министерката дека знамето зад нив е знамето на Аризона (американска сојузна држава), а не на Македонија.

-Кажете и на госпоѓа Министерка Радмила Шекеринска дека знамето што е аплицирано на авионот што е зад нив е знаме на Аризона (американска сојузна држава), стои во еден од статусите на социјалните мрежи.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...