7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСветУчителка снимила момче со Даунов синдром како му брише солзи на соученикот...

Учителка снимила момче со Даунов синдром како му брише солзи на соученикот со аутизам (ВИДЕО)

Неодамна, едно училишно видео стана многу популарно. Станува збор за снимка, која ја снимила една учителка, а чии главни ѕвезди се две момчиња: момче со Даунов синдром и момче со аутизам.

Малото момче со аутизам на почетокот на видеото се чини многу вознемирено. Потоа на сцена настапува неговиот пријател, кој се обидува да го утеши. Прво, се обидува да му ги избрише солзите, го погалува по носот и го милува по главата пред да му даде една голема прегратка.

Момчето со Даунов синдром потоа својот колега го наслонува на рамото и ја стави својата глава на неговиот врат. Тој продолжува да го утешува со триење на грбот. За момент се оддалечува и да се обидува и да мавта со рацете на пријателот за да го развесели.

Продолжи да му ги бришеше солзите.

Снимката стана исклучително популарна,а и други корисници на социјални мрежи започнаа да објавуваат своите видеа на кои се гледа љубезноста на лицата со Даунов синдром.

Една девојка напиша: „Не сте доживеале вистинска прегратка сè додека не сте прегрнати од личност со Даун. Тие се експерти за прегратки. Убави, прекрасни луѓе од кои можеме да научиме многу “.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...