18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Учителка снимила момче со Даунов синдром како му брише солзи на соученикот...

Учителка снимила момче со Даунов синдром како му брише солзи на соученикот со аутизам (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Неодамна, едно училишно видео стана многу популарно. Станува збор за снимка, која ја снимила една учителка, а чии главни ѕвезди се две момчиња: момче со Даунов синдром и момче со аутизам.

Малото момче со аутизам на почетокот на видеото се чини многу вознемирено. Потоа на сцена настапува неговиот пријател, кој се обидува да го утеши. Прво, се обидува да му ги избрише солзите, го погалува по носот и го милува по главата пред да му даде една голема прегратка.

Момчето со Даунов синдром потоа својот колега го наслонува на рамото и ја стави својата глава на неговиот врат. Тој продолжува да го утешува со триење на грбот. За момент се оддалечува и да се обидува и да мавта со рацете на пријателот за да го развесели.

РЕКЛАМА

Продолжи да му ги бришеше солзите.

Снимката стана исклучително популарна,а и други корисници на социјални мрежи започнаа да објавуваат своите видеа на кои се гледа љубезноста на лицата со Даунов синдром.

Една девојка напиша: „Не сте доживеале вистинска прегратка сè додека не сте прегрнати од личност со Даун. Тие се експерти за прегратки. Убави, прекрасни луѓе од кои можеме да научиме многу “.

- Реклами -