10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаСветПолицајка имала секс со жртва на сексуално злоставување...

Полицајка имала секс со жртва на сексуално злоставување…

44-годишната полицајка Андреа Грифитс дала отказ откако била откриена нејзината афера со жртва на сексуално злоставување која требала да ја чува во 2015-та година.

Како што пренесува британски “Sun”, Андреа дала отказ пред сослушувањето за недолично однесување и на тој начин ги надитрила надредените со оглед на тоа што ѝ следувал сигурен отказ.

„Андреа Грифитс развила непримерен, личен однос со маж кој бил жртва на сексуално злоставување“, стои во соопштението на полицијата од Северен Велс.

Полицајката Грифитс признала дека сексуалната активност се случила додека била на должност. Меѓутоа, според нејзиното тврдење, таа и жртвата имале само еден сексуален однос, односно негира дека била во врска.

„Признавам дека имав односи со жртвата на 29-ти јуни 2015-та година. Го прифаќам грубото прекршување на законот и длабоко жалам поради тоа што се случи. За да избегнам срамење на мојата професија, дадов отказ“, изјави Андреа Грифитс на сослушувањето.

Сузан Дејвис од тамошната полиција изјави дека Грифитс ги прекршила стандардите на чесност и интегритет, па и да не дала самата отказ, сигурно ќе била отпуштена.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...