2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаБогдан се прости од братучетката Јана: ''Јаничке сестричке ќе се сретнеме ние...

Богдан се прости од братучетката Јана: ”Јаничке сестричке ќе се сретнеме ние пак”

Богдан Илиевски ѝ напиша последна порака на својата братучетка Јана Арсовска, охриѓанката која денеска ја загуби својата борба со ракот.
Јаничке, сестричке…

Не успеавме да те дочуваме, тука меѓу нас.
Сега, ти чувај не нас, таму меѓу Ангелите.
Додека се сретнеме пак…
Срцето на 33-годишната Јана срце не ги издржа чекањето и долгите бирократски процедури за уште едно лекување во странство.

Јана пред скоро време беше во Солун во приватна клиника која понуди опции за третирање на ретката и опасна болест кои се финансиски беа поповолни од клиниката во Барселона.

Инаку спорот околу незаконското одбивање на ФЗО за лекување на Јана се уште е во Вишиот управен суд, каде дојде откако по одлуката на Управниот суд случајот на Јана да биде повторно разгледуван, Фондот за здравствено осигурување скандалозно и нечовечки се спротистави на оваа одлука и реши да поднесе жалба.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...